Skip to main content

Yangın Solunum Cihazları

Yangınların sonucunda ortaya çıkan zehirleyici gazların insan sağlığını kötü etkilediği bir ortamda, en güvenilir korunma yöntemi olan yangın solunum cihazları, bazen bir yangın dolabında bazen ise yangına müdahale eden itfaiye görevlileri tarafından bulundurularak kullanımı sağlanmaktadır. Yangının ortasında kalmış canlıların binadan tahliye edilme süresince zehirli gazlara ve dumana maruz kalmamaları için yangın solunum cihazlarını kullanması şarttır.

Kişi kendinde değilse bu cihazı zaten kurtarma ekipleri takmakta ve tahliye bu şekilde devam etmektedir. Büyük binalarda yangında sıkışmış insanların yangın dolaplarından yangın maskesi alıp zaman kazandıkları da görülmektedir. Bu dolaplarda yangın solunum cihazı var ise daha da sağlıklı olmaktadır.

İtfaiye Oksijen Tüpü Fiyatları

Yangına müdahale eden ve insanları kurtaran itfaiye ekiplerinin can kurtaran ekipmanlarından biri olan itfaiye oksijen tüpü fiyatları, firmamız bünyesinde oldukça uygundur. Zira bu oksijen tüpünün işlevi çok önemlidir ve bunun bilincinde olarak bütün itfaiye birimlerinin kolayca sahip olabilmesi için fiyatlarımızı en makul seviyede tutmaya özen gösteriyoruz.

Yangın Solunum Cihazı Özellikleri

Tüm itfaiye erlerinin yangın solunum cihazı özelliklerine vakıf olması ve gerektiğinde nasıl kullanacağını profesyonel bir şekilde bilmesi gerekmektedir. Zaten bunun eğitimini aldıkları için, gerisi sadece uygulama içeren eğitimlere kalmaktadır. Zor zamanlar olan yangın zamanlarında telaş içindeki mağdurların hayatını kurtarmak için bu cihazın tam işlevsel olarak kullanılması gerekmektedir.

Yangın solunum cihazı özellikleri her ne kadar kullanma talimatlarında detaylıca anlatılıyorsa da, kağıt üzerindeki bilgiler uygulama esnasına yüzde yüz uyarlanamıyor. Bu nedenden ötürü cihaz özelliklerinin pratikte iyi çözülmüş olması, üzerindeki değerlerin sağlıklı şekilde okunması ve değerlendirilmesi hayati önem taşır.

Sadece itfaiye görevlilerinin değil toplum olarak herkesin yangın tatbikatı, sivil savunma tatbikatı ve ilk yardım eğitimlerinde yangın solunum cihazı özelliklerini öğrenmesi gerekir. Yangın asla ciddiyetsiz yaklaşılacak bir durum değildir.