Skip to main content

FM 200 Gazlı Söndürme Sistemleri

Yangın söndürme sistemleri içerisinde kullanım alanı en yaygın olan sistemlerden birisi de Fm 200 (HFC-227 ea) söndürme sistemidir. Hızlı bir şekilde başlayan ve önlenmesi için hızlı müdahale edilmesi gereken yangınlarda, oldukça etkili olarak maksimum koruma sağlayan bu sistemler gazlı söndürme sistemleri kategorisinde yer almaktadır. Rengi ve kokusu olmayan Fm 200 gazından oluşan sistem, yangın sonrasındaki temizlik evresinde gerçek faydasını sergilemektedir.

Araç gereçleriniz üzerinde kalıcı bir hasar oluşturmaması, kolayca temizlenebilmesi, kokusuz olması ve hassas materyallerinizin rengini değiştirmemesi nedenlerinden ötürü, Fm 200 söndürme sistemi birçok işyeri tarafından özellikle tercih edilmektedir. Otomatik olarak montajı yapılan ve algılama sistemleri sayesinde dumanı ve ateşi baskılayarak yangını başladığı noktada bertaraf eder.

Fm 200 Fiyat Listesi

Yukarıda faydalarını saydığımız bu sistemi, işyerlerine, atölyelerine, fabrikalarına ve depolarına monte ettirmek isteyen ticari müşterilerimiz, Fm 200 fiyat listesini incelemeye gerek duymaksızın karar vermektedirler. Çünkü sağladığı faydalar ve eşsiz koruma, fiyatlandırmadan çok daha üstündür. Çözüm ortağı olduğumuz müşterilerimizin, sektörümüzü ilgilendiren her probleminde yanında oluyoruz.

Fm 200 fiyat listesi, ödeme seçenekleri ve uygun indirimler ile birlikte sunulmaktadır. Ücretsiz keşif, projelendirme, montaj, uygulama, test, devreye alma, periyodik bakım ve arıza onarım işlemlerinin bir arada bulunduğu paketimizi içermektedir. Müşteri temsilcimiz tüm detaylar konusunda yardımcı olmaktadır.

Fm 200 Çalışma Prensibi

Gazlı söndürme sistemlerinin farklı bir montaj ile bağlantısı gerçekleştirildiği için Fm 200 çalışma prensibi de gazla ve sistemin montajıyla ilgili olmaktadır. Cross zone adı verilen çapraz yerleşim ilkesine göre monte edilen gazlı söndürme sistemi, yangın algılama ve ihbar sistemindeki dedektörlerin ilettiği alevlenme bilgisine karşılık olarak, hızlı bir şekilde devreye giren bir prensibe dayalıdır.

İki farklı kanal vasıtasıyla yangına müdahale yeteneği olan Fm 200 çalışma prensibi, yüksek güvenliği sağlamak için farklı algılama yöntemlerini kullanır. Böylece algılama sitemlerinden birisinde meydana gelmiş olabilecek arızadan kaynaklanacak gecikmeyi elemine etmiş olur. Diğer taraftan aktif olarak çalışan iki ihbar sistemi birbirini doğrular ve yangına müdahale ikinci dedektörün aynı haberi vermesiyle başlar. Gazların boş yere püskürtülmesi bu yolla önlenmiş olur.

Otomatik halinin yanı sıra manuel olarak devreye giren Fm 200 söndürme sistemleri, hızlı söndürücü içeriği sayesinde yangını hızlı şekilde başlamadan önler.

Fm 200 Gazlı Söndürme Sistemleri Teknik Şartnamesi

Genel olarak TSE standartlar skalasında belirlenen özelliklere sahip olmasına karşın, bazı firmaların ihale süreçlerinde Fm 200 gazlı söndürme sistemleri teknik şartnamesi oluşturdukları ve genel özelliklerinin yanında özel talepleri de girdikleri görülür. Teknik şartnameleri inceleyen ekibimizin fiyat teklifi vermesiyle beraber müşterimiz olan diyaloğumuz başlamış olur. Karşılıklı güven ve memnuniyet içeren bu iş ortaklığımız, teknik şartnamelere tamamen uymamızdan kaynaklanmaktadır.

Fm 200 gazlı söndürme sistemleri teknik şartnamesi gereğince istenen tüm özellikler % 100 olarak karşılanmaktadır. Bu şartnamelerin içeriğinde;

  • FM-200 nedir,

  • FM-200’ün fiziksel ve kimyasal özellikleri nelerdir,

  • FM-200’ün genel özellikleri nelerdir (Emniyeti, Sonuç vericiliği, Ekonomik olması, alandan tasarruf ettirmesi ve hassas eşyaların güvenliği),

  • FM-200 nozulları,

  • Elektronik Ekipmanlar,

  • FM-200 gazlı söndürme sistemi çalışma prensibi,

  • Genel uygulama alanları,

  • İnsan üzerine etkisi gibi hususlar yer almaktadır.

Fm 200 Gazlı Söndürme Sistemleri Bakımı

Üretimini, montajını ve testini yaptığımız tüm sistemlerin düzenli bakımları gibi Fm 200 gazlı söndürme sistemleri bakımı da periyodik olarak gerçekleştirilmektedir. Yoğun iş yaşamınızdan unuttuğunuz bakım zamanlarını, sizlere hatırlatıyor, tüm ekipmanlarımız ve uzman kadromuzla birlikte bakım işlemini gerçekleştiriyoruz.

Bakımda düşük basınç değeri tespit edilmesi durumunda dolum öneriyor, diğer durumlarda klasik incelemelerimizi yapıp rutin işlemleri gerçekleştiriyoruz. Periyodik bakımlar yangın riskini azaltmak ve gerektiği durumlarda problemsiz koruma ve müdahale sağlamak için çok önemli işlemlerdir. Bu yüzden aksatılmaması, ihmal edilmemesi ve bilimsel verilere uyulması gerekmektedir.